4 Eylül Sanayi Sitesi Gültepe Mahallesi 53-47. Sokak 5A Blok No:14 Sivas/Merkez
0 555 887 58 01

Otomatik Kapı Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Otomatik Kapı Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Otomatik kapı sistemleri birçok farklı modele sahiptir. Bahsettiğimiz bu modellerdeki farklılıklar kapıların hareket yönlerinden kaynaklanmaktadır. Otomatik kapılar aşağıdan yukarı, dışardan içeriye ve sağa sola giderek hareket edebilirler.

Otomatik kapı sistemleri kapıya doğru yaklaştığınızda zaman sizleri algılayan sensörlerle veya üzerinde bulunan vericileri kumanda ile kontrol ederek kullanabiliriz.

Otomatik kapı sistemlerinin çalışmasında ve hareketinde elektrik enerjisi kullanılmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir aksi durumda (elektrik kesintisi, bozulma) durumunda manuel olarak çalışabilmektedirler.

Otomatik kapı sistemlerinin bir başka avantajı ise kapı sistemi arasında bir cisim olduğunu algıladığı zaman üzerinde bulundurduğu sensörler sayesinde gerekli güvenlik önlemini almaktadır.

Burada güvenlikten kastımız olası bir cismin sistem arasında olması durumunda kapının kapanma hızını ayarlayabilmesi ve çarpışma şiddetine engel olmasıdır. Otomatik kapı sisteminin farklı durumlar için de güvenlik sensörleri işe yaramaktadır.

Otomatik Kapı Sistemlerinin Çalışma Prensipleri

Otomatik kapı sisteminde kapının hareket etmesini sağlayan farklı sistemler bulunmaktadır.

Birinci yöntem sistemde bulunan sensörün kapıya yaklaşanı algılayarak sistemi harekete geçirmesidir. Bu yöntemle çalışan kapılarında farklı çeşitleri olmaktadır.

  • Basınç sensörü bunlardan birincisidir. Basınç sensöründe sensörün üstüne herhangi bir baskı uygulandığı zaman tepki vererek sistemi harekete geçirir ve kapının açılmasını sağlar.
  • İkinci bir çeşidi ise kızılötesi ışınlarla oluşturulan alana birisi girdiği zaman sensör algılayarak harekete geçer ve kapı açılır.
  • Üçüncü sistem mikrodalgadan yayılan ışınlarla algılanan sistemdir.
  • Dördüncü kullanılan sistem ise uzaktan kumandalı çalışan kapılardır.
  • Beşinci olarak ise bir tuşla ya da manyetik bir cisimle harekete geçen kapılardır.

Otomatik Kapı Sistemlerinin Avantajları

Otomatik kapı sistemleri engelli bireyler veya tekerlekli sandalye kullanan kişiler için de önemli bir avantaj durumundadır. Eski tarz kapılar bu kişilerin geçidi için önemli ölçüde engel olmaktaydı, otomatik kapının sağladı kolaylık sayesinde bu zor durum kolay bir yola bağlandı. Bu sebeple önemli kullanım yerlerinden biri de kamu binalarıdır. Otomatik kapılar insanların bir şeyler taşıdığı durumlarda örneğin depolarda da önemli bir avantaj sağlamaktadır. Hem büyük kapıların fiziki güç ile açılma zorluğu hem de güvenlik açısından avantaj sağlamaktadır.

Tüm bu avantajları farklı otomatik kapı sistemleri ile sağlayabilirsiniz. Sivas Otomatik Kapı olarak sizlere sunduğumuz sitenizin, iş yerinizin otoparkı için Kollu Bariyer Sistemleri hizmetinden; villanız, bahçeniz veya siteniz için Otomatik Kayar Kapı Sistemleri hizmetinden; evinizin veya işyerinizin garajı için Otomatik Garaj Kapı Sistemleri hizmetinden; bahçeniz için Otomatik Bahçe Kapı Sistemleri hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Firmamız 2010 yılından bu yana Sivas,Tokat ve Kayseride otomatik kapı sistemleri konusunda uzman ekibiyle birlikte sizlerin güvenliği için çalışıyor. Otomatik kapı, fotoselli sistemler ve şifre ve kartlı giriş sistemleri geliştiren firmamız ekibi ve kullandığı türk teknolojisi ve Türk malı ile yaptığı sistemlerin her zaman arkasında duruyor. iş yerleri ve yaşam alanlarınızın güvenliğini sağlarken sizlerin hayatını kolaylaştırmayı ilke edinen firmamız geliştirdiği çözüm sistemleri ile her zaman yanınızda.

Sizin kullanacağınız mekana uygun olarak ürün model ve parçaları belirleyip satış sonrasında kurulumunu yaptığımız otomatik kapı, kartlı veya radarlı garaj kapıları ve şifreli giriş sistemlerinin montajını yaptıktan sonra uygulama testleri ile kapının güvenilirliğini ve kullanım kolaylığını onaylıyoruz. Ardından gerekli bakım ve teknik takibi yıl içerisinde belirli periyotlarla sağlayarak sizlerin güvenliğini ürünlerimizi kullandığınız süreç boyunca sağlıyoruz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Mesaj Gönder
1
Destek Ekibimizle İletişime Geçin
Selam Ben Caner Usta 👨🏻‍🏭
Hangi Kapıyı Yapacağız Bugün ?