4 Eylül Sanayi Sitesi 53-47. Sokak 5A Blok No:14 Sivas/Merkez

Fotoselli Otomatik Kapı

11.11.2018
Fotoselli Otomatik Kapı

Yaya giriş çıkışının yoğun olduğu hemen her binada kullanılan fotoselli kapı sistemleri, adından da anlaşılacağı gibi ışık değişimlerine duyarlı çalışan sistemlerdir. Fotoselin görüş açısına girildiğinde, sensörler ışık değişimlerini algılar ve sistem çalışır. Fotoselli kapılar, otomatik kapı sistemleri hayatımıza girdiğinden beri, radarlı, fotoselli ve emniyet fotoselli çeşitleri ile binalara estetik bir görünüm verirken yaya trafiğini de düzenlemeye yardımcıdır.

 

Doğa Dostu, Hijyenik Ve Pratik

Başlangıçta binalara sadece estetik bir görünüm ve prestij kazandırdığı düşünülen otomatik yana kayar kapı sistemleri, günümüzde çok daha yararlı amaçlara hizmet etmektedir. Enerji kaynaklarının gitgide azaldığı ve tasarruf etmenin öneminin anlaşıldığı günümüzde, otomatik kapı sistemleri ortamların ısısını sabit tutar. Sadece gerektiğinde açılan ve giriş-çıkış olmadığı anlarda daima kapalı kalan fotoselli kapılar sayesinde, binanın ve ortamın iklimlendirme sistemi korunur. Otomatik kapı sistemlerinin her çeşidi elektrik enerjisi ile çalışır. Bu özellik, hem fotoselli kapı sisteminin kendi elektrik tüketiminde hem de binanın ısı enerjisi sarfiyatında ekonomik kazanç demektir.

Doğa dostu olan fotoselli kapı sistemleri, aynı zamanda kişisel hijyeni korumada etkilidir. Özellikle hastane, otel, alışveriş merkezi ve marketlerde, kalabalık insan temaslarına gerek kalmadan çalışan otomatik kapılar, dokunmadan hijyenik geçiş sağlar. Yaya trafiğinin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayan otomatik yana kayar kapı sistemleri, özellikle yaşlı ve engelli bireyler için hayatı kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Fiziksel güç gerektirmeyen bu sistem, alışveriş sonrasında, çocuk ve engelli arabalarının kullanımında, hastane, havaalanı gibi enerji ve zamanın önem kazandığı ortamlarda kolay geçiş rahatlığı sağlar.

 

 Otomatik Kapı Seçiminde Güvenlik

Her üründe olduğu gibi fotoselli kapı sistemlerinde de firma ve kurumlar, ekonomik olanı tercih etme eğilimindedirler. Ancak bu tercihler doğru yapılmazsa uzun vadede sorun yaşanması muhtemeldir. A sınıfı enerji tüketimi, açma-kapama mekanizmasının programlanması ve diğer kalite standartları konusunda sivas otomatik kapı, mekan yapısı ve müşteri taleplerini analiz ederek uygun çözümler sunmaktadır.Tıpkı fiyat gibi kalite standartları ve enerji sınıfı konusunda güvenilir bir firma ile çalışmak da önemlidir ve otomatik kapı sistemlerinin avantajlarından maksimum oranda faydalanmayı sağlayacaktır.

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: