4 Eylül Sanayi Sitesi Gültepe Mahallesi 53-47. Sokak 5A Blok No:14 Sivas/Merkez
0 555 887 58 01

Fotoselli Otomatik Kapı

Fotoselli Otomatik Kapı

Yaya giriş çıkışının yoğun olduğu hemen her binada kullanılan fotoselli kapı sistemleri, adından da anlaşılacağı gibi ışık değişimlerine duyarlı çalışan sistemlerdir. Fotoselin görüş açısına girildiğinde, sensörler ışık değişimlerini algılar ve sistem çalışır. Fotoselli kapılar, otomatik kapı sistemleri hayatımıza girdiğinden beri, radarlı, fotoselli ve emniyet fotoselli çeşitleri ile binalara estetik bir görünüm verirken yaya trafiğini de düzenlemeye yardımcıdır.

Doğa Dostu, Hijyenik Ve Pratik

Başlangıçta binalara sadece estetik bir görünüm ve prestij kazandırdığı düşünülen otomatik yana kayar kapı sistemleri, günümüzde çok daha yararlı amaçlara hizmet etmektedir. Enerji kaynaklarının gitgide azaldığı ve tasarruf etmenin öneminin anlaşıldığı günümüzde, otomatik kapı sistemleri ortamların ısısını sabit tutar. Sadece gerektiğinde açılan ve giriş-çıkış olmadığı anlarda daima kapalı kalan fotoselli kapılar sayesinde, binanın ve ortamın iklimlendirme sistemi korunur. Otomatik kapı sistemlerinin her çeşidi elektrik enerjisi ile çalışır. Bu özellik, hem fotoselli kapı sisteminin kendi elektrik tüketiminde hem de binanın ısı enerjisi sarfiyatında ekonomik kazanç demektir.

Doğa dostu olan fotoselli kapı sistemleri, aynı zamanda kişisel hijyeni korumada etkilidir. Özellikle hastane, otel, alışveriş merkezi ve marketlerde, kalabalık insan temaslarına gerek kalmadan çalışan otomatik kapılar, dokunmadan hijyenik geçiş sağlar. Yaya trafiğinin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayan otomatik yana kayar kapı sistemleri, özellikle yaşlı ve engelli bireyler için hayatı kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Fiziksel güç gerektirmeyen bu sistem, alışveriş sonrasında, çocuk ve engelli arabalarının kullanımında, hastane, havaalanı gibi enerji ve zamanın önem kazandığı ortamlarda kolay geçiş rahatlığı sağlar.

 Otomatik Kapı Seçiminde Güvenlik

Her üründe olduğu gibi fotoselli kapı sistemlerinde de firma ve kurumlar, ekonomik olanı tercih etme eğilimindedirler. Ancak bu tercihler doğru yapılmazsa uzun vadede sorun yaşanması muhtemeldir. A sınıfı enerji tüketimi, açma-kapama mekanizmasının programlanması ve diğer kalite standartları konusunda sivas otomatik kapı, mekan yapısı ve müşteri taleplerini analiz ederek uygun çözümler sunmaktadır.Tıpkı fiyat gibi kalite standartları ve enerji sınıfı konusunda güvenilir bir firma ile çalışmak da önemlidir ve otomatik kapı sistemlerinin avantajlarından maksimum oranda faydalanmayı sağlayacaktır.

Fotoselli sensörlü cam kapılar

Günümüzde her apartmanda, ofiste kullanılan otomatik sensörle açılıp kapanan sensörlü kapılardır. Otomatik kapı, kayar kapı veya fotoselli kapı olarak da sektörde adlandırılmaktadır. Fotosel genellikle kapının üstünde bulunan bir cisim algılama sistemidir. Fotodirençler ile fotosel sensörleri çalışmaktadır.

Fotodirençler ışığım ortamdaki yoğunluğuna göre farklılık gösterir ve fotoselli sensörlü kapıyı oluşturan kısımdır. Genellikle kadmiyum sülfidden üretilirler. Işığın gelen yoğunluğuna göre direnç farklılığı gösterebilmektedir. Gelen ışığa duyarlı olan fotosel sensörlerinin çalışma mantığını ise insan gözüne benzetebiliriz.

Genellikle üretiminde cam kullanılan bu kapılar paslanmaz çelikten krom çerçeveli olarak üretilirler. Kolay geçiş sayesinde ile oldukça sık kullanılmaktadır. Kapının açılması için hiç bir ekstra insani fiziksel güce ihtiyaç duymazlar. Fotoselli sensörlü cam kapılar kolay kullanımının yanı sıra mekanı ferah gösterir ve alana estetik bir güzellik katarlar.

Mimari tasarımların hepsine rahatlıkla uyum sağlarlar. Ayrıca mekan için sıcaklık veya soğukluk derecesinin de koruyarak ekstra avantaj sağlarlar. Böylece ısıtma veya soğutma için harcanılan enerjiden de tasarruf etmenizi sağlar.

Sık ziyarete uğranılan yoğun giriş çıkışın olduğu mekanlarda yoğun çalışmasına rağmen sessiz ve stabil olarak çalışabilir.

Fotoselli Sensörlü Kapı Radarı

Algılama özelliği sayesinde kapıya doğru yaklaşan cismi algılar. Mikrodalga ve kızılötesi dalgaları boyutunda çalışır. Kapının çalışma mantığı ise, yaklaşan cisim algılandığında düşük voltajlı uyarıyı kontrol paneline gönderir.

Fotoselli Sensörlü Kapı Kontrol Paneli

Fotoselli sensörlü kapının beynini oluşturuyor diyebiliriz. Fotoselli kapıya çalışması gerektiği düzeni kumanda edebilirsiniz. Devamlı olarak açıl ve kapan komutu, geceleri için devamlı açık ya da gündüz devamlı açık kal gibi komutları da gerçekleştirebilir. Kış modunda kanatları ertesi güne kadar açık veya kapalı tutabilirsiniz. Ayrıca fotoselli sensörlü kapı sistemlerinin uzaktan kontrol özelliği de bulunabilir. Kontrol paneli mekanın içinde fotoselli sensörlü kapının üst ortasında bulunur.

Sivas fotoselli cam kapı için yine akla gelen ilk isim Sivas Otomatik Kapı oluyor. Sivas’ta birçok fotoselli kapı sistemleri kuran firmamız Sivas fotoselli kapı için vazgeçilmez marka olmaya devam ediyor. Verdiği hizmetin ardından ürünlerin servisini ve tamirini sağlayan firmamız fotoselli kapı firmalarında Sivas’ta bir adım öne çıkıyor. Sivas ve çevre illerden fotoselli kapı için fiyat ve ayrıntılı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Fotoselli Kapı Sistemleri Sivas

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Mesaj Gönder
1
Destek Ekibimizle İletişime Geçin
Selam Ben Caner Usta 👨🏻‍🏭
Hangi Kapıyı Yapacağız Bugün ?